Ansatte ved IFS

 Direktør, stedfortredende direktør og lederstøtte

 

 

Bjerga, Kjell IngeBjerga, Kjell Inge23 09 59 31kib@ifs.mil.noProfessor/direktørhttp://forsvaret.no/ifs/bjerga_kjell_inge
Zysk, KatarzynaZysk, Katarzyna23 09 59 22kzysk [a] ifs.mil.noProfessor/ stedfortredende direktør/ leder for senter for sikkerhetspolitikkhttp://forsvaret.no/ifs/zysk_katarzyna
Liland, FrodeLiland, Frode23 09 57 50frode.liland@fhs.mil.noSeniorrådgiverhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/liland_frode_no

 senter- og seksjonsledere

 

 

Romarheim, AndersRomarheim, Anders23 09 59 02/928 23 243aromarheim@ifs.mil.noFørsteamanuensis/ Leder for senter for internasjonal sikkerhethttp://forsvaret.no/ifs/romarheim_anders
Sleppen, BenteSleppen, Bente23 09 57 10bsleppen@fhs.mil.noSeksjonsleder, obersthttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/sleppen_bente_no
Sørlie, SigurdSørlie, Sigurd23 09 59 41ssorlie@ifs.mil.noFørsteamanuensis/ leder for senter for sivil-militære relasjonerhttp://forsvaret.no/ifs/sorlie_sigurd
Zysk, KatarzynaZysk, Katarzyna23 09 59 22kzysk [a] ifs.mil.noProfessor/ stedfortredende direktør/ leder for senter for sikkerhetspolitikkhttp://forsvaret.no/ifs/zysk_katarzyna

 Senter for sikkerhetspolitikk

 

 

Allers, RobinAllers, Robinrallers@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/allers-robin
Danielsen, HelgeDanielsen, Helge23 09 59 48hdanielsen@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/danielsen_helge
Elgsaas, Ingvill MoeElgsaas, Ingvill Moe23 09 59 07ingvill.elgsaas@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/elgsaas_ingvill-moe
Gade, Jo GeorgGade, Jo Georg23 09 59 36jgade@ifs.mil.noForsker/kontreadmiral (p)http://forsvaret.no/ifs/gade_jo-georg
Martinsen, Kåre Dahl Martinsen, Kåre Dahl 23 09 59 44kaare.dahl-martinsen@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/martinsen_kare_dahl
Oma, Ida MariaOma, Ida Maria23 09 59 51imoma@ifs.mil.noFørsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/oma_ida_maria
Opdahl, Ingerid M.Opdahl, Ingerid M.23 09 59 24iopdahl@fhs.mil.noFørsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/opdahl_ingerid_m
Zysk, KatarzynaZysk, Katarzyna23 09 59 22kzysk [a] ifs.mil.noProfessor/ stedfortredende direktør/ leder for senter for sikkerhetspolitikkhttp://forsvaret.no/ifs/zysk_katarzyna
Hilde, Paal SigurdHilde, Paal Sigurd23 09 59 25philde@ifs.mil.noFørsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/hilde_paal_sigurd
Tamnes, RolfTamnes, Rolf23 09 59 01rolf.tamnes@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/tamnes_rolf
Bækken, HåvardBækken, Håvard23 09 59 63hbakken@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/bakken_havard_no
Østbø, Jardar NulandØstbø, Jardar Nuland23 09 59 56jostbo@ifs.mil.noFørsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/østbø-jardar
Notaker, HallvardNotaker, Hallvardhnotaker@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/notaker_hallvard_no
Selvaag, Dagfinn Chr.Selvaag, Dagfinn Chr.23 09 59 27dselvaag@fhs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/selvaag_dagfinn_no
Halsne, SigbjørnHalsne, Sigbjørnshalsne@fhs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/halsne_sigbjørn_no
Andersen, Adelina TrolleAndersen, Adelina Trolle23 09 56 16aandersen@ifs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/andersen_adelina_no
Bjørgul, LeaBjørgul, Lealbjorgul@ifs.mil.noVitenskapelig assistenthttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bjorgul_lea_no
Sæther, TobiasSæther, Tobias41 00 60 48tsather@ifs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/sæther_tobias_no
Skeie, Johanne JensenSkeie, Johanne Jensen23 09 59 40jskeie@fhs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/skeie_johanne_jensen

 Senter for sivil-militære relasjoner

 

 

Ekhaugen, LeneEkhaugen, Lene23 09 59 20lene.ekhaugen@ifs.mil.noDoktorgradsstipendiathttp://forsvaret.no/ifs/ekhaugen_lene
Gjelsten, RoaldGjelsten, Roald97 52 50 42roald@gjelsten.comForsker/ kommandør (p)http://forsvaret.no/ifs/gjelsten_roald
Hobson, RolfHobson, Rolf23 09 59 29rolf.hobson@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/hobson_rolf
Holtsmark, Sven G.Holtsmark, Sven G.23 09 59 21sven.holtsmark@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/holtsmark_sven_g
Håkenstad, MagnusHåkenstad, Magnus23 09 59 35mhakenstad@ifs.mil.noDoktorgradsstipendiathttp://forsvaret.no/ifs/hakenstad_magnus
Haaland, Torunn LaugenHaaland, Torunn Laugen23 09 59 52tlh@ifs.mil.noFørsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/haaland_torunn_laugen
Sørlie, SigurdSørlie, Sigurd23 09 59 41ssorlie@ifs.mil.noFørsteamanuensis/ leder for senter for sivil-militære relasjonerhttp://forsvaret.no/ifs/sorlie_sigurd
Melien, Tor JørgenMelien, Tor Jørgen23 09 59 62tmelien@ifs.mil.noForsker/kommandørkaptein (p)http://forsvaret.no/ifs/melien_tor_jorgen
Falck, Vidar Falck, Vidar 23 09 59 37vidar.falck@ifs.mil.noGjesteforsker/ oberst (p)http://forsvaret.no/ifs/falck-vidar
Sitter, RobinSitter, Robin23 09 59 38rsitter@ifs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/sitter_robin_no
Hatlehol, Gunnar DamhagenHatlehol, Gunnar Damhagen91 72 85 46ghatlehol@fhs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/hatlehol_gunnar_no
Rongved, Gjermund ForfangRongved, Gjermund Forfang23 09 59 68grongved@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/gjermund-forfang-rongved_no
Slåtten, Martin LauSlåtten, Martin Lau23 09 59 23martin.slatten@ifs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/slatten-martin-lau-no
Corell, SynneCorell, Synnescorell@fhs.mil.nohttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/corell_synne_no

 Senter for internasjonal sikkerhet

 

 

Basit, SairaBasit, Saira23 09 59 26sbasit@ifs.mil.noForsker/dekan FHS [i permisjon fra ifs]http://forsvaret.no/ifs/basit_saira
Bekkevold, Jo IngeBekkevold, Jo Inge23 09 59 15jib@ifs.mil.noSeniorrådgiverhttp://forsvaret.no/ifs/bekkevold_jo-inge
Bjur, IngeborgBjur, Ingeborg23 09 59 42ibjur@ifs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bjur_ingeborg_no
Lundesgaard, AmundLundesgaard, Amund23 09 59 10alundesgaard@ifs.mil.noFørsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/lundesgaard_amund
Melby, SveinMelby, Svein23 09 59 14/949 82 160svein.melby@ifs.mil.noTilknyttet seniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/melby_svein
Petersson, MagnusPetersson, Magnus23 09 59 19magnus.petersson@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/petersson_magnus
Romarheim, AndersRomarheim, Anders23 09 59 02/928 23 243aromarheim@ifs.mil.noFørsteamanuensis/ Leder for senter for internasjonal sikkerhethttp://forsvaret.no/ifs/romarheim_anders
Rø, Johannes GullestadRø, Johannes Gullestad23 09 59 04johannes.roe@ifs.mil.noFørsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/ro_johannes_gullestad
Tunsjø, ØysteinTunsjø, Øystein23 09 58 31oystein.tunsjo@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/tunsjo_oystein

 Sjefskurset

 

 

Sleppen, BenteSleppen, Bente23 09 57 10bsleppen@fhs.mil.noSeksjonsleder, obersthttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/sleppen_bente_no
Landsverk, CecilieLandsverk, Cecilie23 09 57 13clandsverk@fhs.mil.noHovedlærer fra Utenriksdepartementet, Seniorrådgiver http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/landsverk_cecilie_no
Kørra, LivKørra, Liv23 09 57 11lkorra@fhs.mil.noKurskoordinatorhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/kørra_liv_no
Rodriguez, Annika Kristin L.Rodriguez, Annika Kristin L.23 95 57 41arodriguez@fhs.mil.noKurskoordinatorhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/rodriquez_annika_no
Egelid, Ernst R.Egelid, Ernst R.23 09 57 16eegelid@fhs.mil.noHovedlærer fra Forsvaret/ Kommandørhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/egelid_ernst
Bredal, Tore-MartinBredal, Tore-Martin23 09 57 14tbredal@fhs.mil.noHovedlærer fra Forsvarsdepartementet, Underdirektørhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bredal_tore_martin_no
Thorkelsen, Liv MargaretThorkelsen, Liv Margaret23 09 57 03lmthorkelsen@fhs.mil.noHovedlærer fra Justis- og beredskapsdepartementet, Seniorrådgiverhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/thorkelsen_-liv_margaret_no

 Masterstipendiater