Ansatte ved IFS

 Direktør og forskningsleder

 

 

Bjerga, Kjell IngeBjerga, Kjell Inge23 09 59 31kbjerga@ifs.mil.noprofessor/direktørhttp://forsvaret.no/ifs/bjerga_kjell_inge
Zysk, KatarzynaZysk, Katarzyna23 09 59 22kzysk@ifs.mil.noførsteamanuensis/forskningslederhttp://forsvaret.no/ifs/zysk_katarzyna

 Senter for norsk og europeisk sikkerhet

 

 

Allers, RobinAllers, Robinrallers@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/allers-robin
Bjur, IngeborgBjur, Ingeborg23 09 59 42ibjur@ifs.mil.novitenskapelig assistent [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/bjur_ingeborg_no
Bruusgaard, Kristin VenBruusgaard, Kristin Venkvbruusgaard@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiat [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/bruusgaard_kristin_ven
Bækken, HåvardBækken, Håvard23 09 59 63hbakken@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/bakken_havard_no
Danielsen, HelgeDanielsen, Helge23 09 59 48hdanielsen@ifs.mil.noførsteamanuensis/leder for Senter for norsk og europeisk sikkerhethttp://forsvaret.no/ifs/danielsen_helge
Elgsaas, Ingvill MoeElgsaas, Ingvill Moe23 09 59 07ingvill.elgsaas@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/elgsaas_ingvill-moe
Gade, Jo GeorgGade, Jo Georg23 09 59 36jgade@ifs.mil.noforsker/kontreadmiral (p)http://forsvaret.no/ifs/gade_jo-georg
Godal, Bjørn ToreGodal, Bjørn Tore23 09 59 40bjorn.tore.godal@ifs.mil.noseniorrådgiver [tilknyttet]http://forsvaret.no/ifs/godal_bjørn-tore
Haugom, Lars Haugom, Lars 23 09 59 46lhaugom@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/haugom_lars
Hilde, Paal SigurdHilde, Paal Sigurdphilde@ifs.mil.noførsteamanuensis [i permisjon]http://forsvaret.no/ifs/hilde_paal_sigurd
Kristiansen, Tom Kristiansen, Tom 99 09 22 81 tom.kristiansen@ifs.mil.noprofessor [i permisjon]http://forsvaret.no/ifs/kristiansen_tom
Offerdal, Kristine Offerdal, Kristine 23 09 57 73/951 40 816kofferdal@ifs.mil.noførsteamanuensis/dekan FHS [i permisjon fra IFS]http://forsvaret.no/ifs/offerdal_kristine
Opdahl, Ingerid M.Opdahl, Ingerid M.23 09 59 24ingerid.opdahl@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/opdahl_ingerid_m
Parnemo, Liv KarinParnemo, Liv Karin23 09 59 71lparnemo@ifs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/parnemo_liv_no
Tamnes, RolfTamnes, Rolf23 09 59 01rolf.tamnes@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/tamnes_rolf
Zysk, KatarzynaZysk, Katarzyna23 09 59 22kzysk@ifs.mil.noførsteamanuensis/forskningslederhttp://forsvaret.no/ifs/zysk_katarzyna

 Senter for sivil-militære relasjoner

 

 

Bogen, OlavBogen, Olav23 09 59 28Olav.Bogen@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/bogen_olav
Ekhaugen, LeneEkhaugen, Lene23 09 59 20lene.ekhaugen@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiat [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/ekhaugen_lene
Gjelsten, RoaldGjelsten, Roald23 09 59 32roald.gjelsten@ifs.mil.noforsker/kommandør (p)http://forsvaret.no/ifs/gjelsten_roald
Gustavsen, ElinGustavsen, Elin23 09 59 23egustavsen@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiat [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/gustavsen_elin
Haaland, Torunn LaugenHaaland, Torunn Laugen23 09 59 52tlh@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/haaland_torunn_laugen
Henriksen, KjetilHenriksen, Kjetil23 09 59 49kjethenriksen@ifs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/henriksen_kjetil
Hobson, RolfHobson, Rolf23 09 59 29rolf.hobson@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/hobson_rolf
Holtsmark, Sven G.Holtsmark, Sven G.23 09 59 21sven.holtsmark@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/holtsmark_sven_g
Håkenstad, MagnusHåkenstad, Magnus23 09 59 35mhakenstad@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/hakenstad_magnus
Melien, Tor JørgenMelien, Tor Jørgen23 09 59 62tmelien@ifs.mil.noforsker/kommandørkaptein (p)http://forsvaret.no/ifs/melien_tor_jorgen
Norheim-Martinsen, Per M.Norheim-Martinsen, Per M.23 09 59 64pmartinsen@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/norheim-martinsen_per_m
Oma, Ida MariaOma, Ida Maria23 09 59 51imoma@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/oma_ida_maria
Rongved, Gjermund ForfangRongved, Gjermund Forfang23 09 59 68grongved@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/gjermund-forfang-rongved_no
Saxi, Håkon LundeSaxi, Håkon Lunde23 09 59 34 / 992 78 704haakon.saxi@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/saxi_hakon_lunde
Slåtten, Martin LauSlåtten, Martin Lau23 09 59 17martin.slatten@ifs.mil.noforskerhttp://forsvaret.no/ifs/slåtten-martin-lau
Sookermany, Anders McD. Sookermany, Anders McD. 23 09 59 66asookermany@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/sookermany_anders_no
Sørlie, SigurdSørlie, Sigurd23 09 59 41ssorlie@ifs.mil.noførsteamanuensis [vikar]/leder for Senter for sivil-militære relasjonerhttp://forsvaret.no/ifs/sorlie_sigurd

 Senter for asiatiske sikkerhetsstudier

 

 

Basit, SairaBasit, Saira23 09 59 26sbasit@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiat [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/basit_saira
Bekkevold, Jo IngeBekkevold, Jo Inge23 09 59 15jib@ifs.mil.noseniorrådgiver/leder for Senter for asiatiske sikkerhetsstudierhttp://forsvaret.no/ifs/bekkevold_jo-inge
Flåten, Lars ToreFlåten, Lars Tore23 09 59 67laflaten@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/flaten_lars_tore_no
Hsiung, Christopher WeidacherHsiung, Christopher Weidacher23 09 59 12chsiung@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiat [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/hsiung_christopher_weidacher
Mobech-Hanssen, BjørnMobech-Hanssen, Bjørn23 09 59 64bmobechhanssen@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/mobech-hanssen-bjørn
Tunsjø, ØysteinTunsjø, Øystein23 09 59 27oystein.tunsjo@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/tunsjo_oystein

 Senter for transatlantiske studier

 

 

Lundesgaard, AmundLundesgaard, Amund23 09 59 10/992 27 792alundesgaard@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/lundesgaard_amund
Martinsen, Kåre Dahl Martinsen, Kåre Dahl 23 09 59 44kaare.dahl-martinsen@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/martinsen_kare_dahl
Mayer, MichaelMayer, Michael23 09 59 13michael.mayer@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/mayer_michael
Melby, SveinMelby, Svein23 09 59 14/949 82 160svein.melby@ifs.mil.noseniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/melby_svein
Petersson, MagnusPetersson, Magnus23 09 59 19magnus.petersson@ifs.mil.noprofessor/leder for Senter for transatlantiske studierhttp://forsvaret.no/ifs/petersson_magnus
Romarheim, AndersRomarheim, Anders23 09 59 02/928 23 243aromarheim@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/romarheim_anders
Rø, Johannes GullestadRø, Johannes Gullestad23 09 59 04johannes.roe@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/ro_johannes_gullestad

 Seksjon for forskningsadministrasjon og formidling

 

 

Berg, Hild ElisabethBerg, Hild Elisabeth23 09 59 16hild.elisabeth.berg@ifs.mil.noseksjonssjef/leder for Seksjon for forskningsadministrasjon og formidlinghttp://forsvaret.no/ifs/berg_hild_no
Bjørbæk, MonaBjørbæk, Mona23 09 59 53mbjorbak@ifs.mil.noseniorrådgiver/forskningskoordinator http://forsvaret.no/ifs/bjorbak_mona_no
Hoffmann, Vibeke AlnæsHoffmann, Vibeke Alnæs23 09 59 11vhoffmann@ifs.mil.noførstekonsulenthttp://forsvaret.no/ifs/hoffmann_vibeke_alnas_no
Klingstedt, Anna ThereseKlingstedt, Anna Therese23 09 59 05aklingstedt@ifs.mil.noseniorrådgiver/forskningsformidlinghttp://forsvaret.no/ifs/klingstedt-anna-therese
Torlei, Emma TorineTorlei, Emma Torine23 09 59 00etorlei@ifs.mil.no2.års lærlinghttp://forsvaret.no/ifs/torlei_emma_no
Walseth, Eli MargretheWalseth, Eli Margrethe23 09 59 50ewalseth@ifs.mil.noRådgiver/forskningskoordinator [vikar]http://forsvaret.no/ifs/walseth_eli_margrethe_no

 Masterstipendiater

 

 

Strand, SiriStrand, Siri23 09 59 39masterstipendiathttp://forsvaret.no/ifs/strand_siri