Ansatte ved IFS

 Direktør og forskningsleder

 

 

Bjerga, Kjell IngeBjerga, Kjell Inge23 09 59 31kib@ifs.mil.noprofessor/direktørhttp://forsvaret.no/ifs/bjerga_kjell_inge
Zysk, KatarzynaZysk, Katarzyna23 09 59 22kzysk@ifs.mil.noprofessor/forskningslederhttp://forsvaret.no/ifs/zysk_katarzyna

 seksjonsledere

 

 

Sørlie, SigurdSørlie, Sigurd23 09 59 41ssorlie@ifs.mil.noførsteamanuensis [vikar]/leder for seksjon for sivil-militære relasjonerhttp://forsvaret.no/ifs/sorlie_sigurd
Petersson, MagnusPetersson, Magnus23 09 59 19magnus.petersson@ifs.mil.noProfessor/leder for Senter for transatlantiske studier og Senter for asiatiske sikkerhetsstudierhttp://forsvaret.no/ifs/petersson_magnus
Oma, Ida MariaOma, Ida Maria23 09 59 51imoma@ifs.mil.noførsteamanuensis [vikar]/ leder seksjon for sikkerhetspolitikkhttp://forsvaret.no/ifs/oma_ida_maria

 Seksjon for sikkerhetspolitikk

 

 

Allers, RobinAllers, Robinrallers@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/allers-robin
Bjur, IngeborgBjur, Ingeborg23 09 59 42ibjur@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bjur_ingeborg_no
Bruusgaard, Kristin VenBruusgaard, Kristin Venkvbruusgaard@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiat [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/bruusgaard_kristin_ven
Bækken, HåvardBækken, Håvard23 09 59 63hbakken@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/bakken_havard_no
Danielsen, HelgeDanielsen, Helge23 09 59 48hdanielsen@ifs.mil.noførsteamanuensis/leder for seksjon for sikkerhetspolitikk [i permisjon, Nobelinstituttet]http://forsvaret.no/ifs/danielsen_helge
Elgsaas, Ingvill MoeElgsaas, Ingvill Moe23 09 59 07ingvill.elgsaas@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/elgsaas_ingvill-moe
Gade, Jo GeorgGade, Jo Georg23 09 59 36jgade@ifs.mil.noforsker/kontreadmiral (p)http://forsvaret.no/ifs/gade_jo-georg
Haugom, Lars Haugom, Lars 23 09 59 46lhaugom@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/haugom_lars
Hilde, Paal SigurdHilde, Paal Sigurd23 09 59 25philde@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/hilde_paal_sigurd
Møller, Joakim ErmaMøller, Joakim Erma23 09 59 70f-jmoller@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/moller-joakim-ermer-no
Oma, Ida MariaOma, Ida Maria23 09 59 51imoma@ifs.mil.noførsteamanuensis [vikar]/ leder seksjon for sikkerhetspolitikkhttp://forsvaret.no/ifs/oma_ida_maria
Opdahl, Ingerid M.Opdahl, Ingerid M.23 09 59 24ingerid.opdahl@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/opdahl_ingerid_m
Støren, Harald W.Støren, Harald W.23 09 59 55hstoren@ifs.mil.noSpesialrådgiverhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/støren-harald-no
Tamnes, RolfTamnes, Rolf23 09 59 01rolf.tamnes@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/tamnes_rolf
Østbø, Jardar NulandØstbø, Jardar Nuland23 09 59 56jostbo@ifs.mil.noførsteamanuensis [vikar]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/østbø-jardar

 Seksjon for sivil-militære relasjoner

 

 

Ekhaugen, LeneEkhaugen, Lene23 09 59 20lene.ekhaugen@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiat [på prosjekt] i permisjonhttp://forsvaret.no/ifs/ekhaugen_lene
Gjelsten, RoaldGjelsten, Roald23 09 59 32roald.gjelsten@ifs.mil.noforsker/kommandør (p)http://forsvaret.no/ifs/gjelsten_roald
Holtsmark, Sven G.Holtsmark, Sven G.23 09 59 21sven.holtsmark@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/holtsmark_sven_g
Haaland, Torunn LaugenHaaland, Torunn Laugen23 09 59 52tlh@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/haaland_torunn_laugen
Sørlie, SigurdSørlie, Sigurd23 09 59 41ssorlie@ifs.mil.noførsteamanuensis [vikar]/leder for seksjon for sivil-militære relasjonerhttp://forsvaret.no/ifs/sorlie_sigurd
Melien, Tor JørgenMelien, Tor Jørgen23 09 59 62tmelien@ifs.mil.noforsker/kommandørkaptein (p)http://forsvaret.no/ifs/melien_tor_jorgen
Falck, Vidar Falck, Vidar 23 09 59 37vidar.falck@ifs.mil.nogjesteforsker/oberst (p)http://forsvaret.no/ifs/falck-vidar
Aaser, Agnes ViktoriaAaser, Agnes Viktoria23 09 59 23aaaser@ifs.mil.norådgiver [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/aaser_agnes_viktoria
Mobech-Hanssen, BjørnMobech-Hanssen, Bjørn23 09 59 64bmobechhanssen@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/mobech-hanssen-bjorn-no
Hobson, RolfHobson, Rolf23 09 59 29rolf.hobson@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/hobson_rolf
Saxi, Håkon LundeSaxi, Håkon Lunde23 09 59 34 / 992 78 704haakon.saxi@ifs.mil.noSeniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/saxi_hakon_lunde
Rongved, Gjermund ForfangRongved, Gjermund Forfang23 09 59 68grongved@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/gjermund-forfang-rongved_no
Håkenstad, MagnusHåkenstad, Magnus23 09 59 35mhakenstad@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiat [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/hakenstad_magnus
Slåtten, Martin LauSlåtten, Martin Lau23 09 59 17martin.slatten@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/slatten-martin-lau-no

 Seksjon for internasjonal sikkerhet

 

 

Basit, SairaBasit, Saira23 09 59 26sbasit@ifs.mil.noForsker/dekan FHS [i permisjon fra ifs]http://forsvaret.no/ifs/basit_saira
Bekkevold, Jo IngeBekkevold, Jo Inge23 09 59 15jib@ifs.mil.noseniorrådgiver [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/bekkevold_jo-inge
Bowers, IanBowers, Ian23 09 59 03ibowers@ifs.mil.noførsteamanuensis [vikar]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bowers-ian-no
Flåten, Lars ToreFlåten, Lars Tore23 09 59 67laflaten@ifs.mil.noseniorforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/flaten_lars_tore_no
Martinsen, Kåre Dahl Martinsen, Kåre Dahl 23 09 59 44kaare.dahl-martinsen@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/martinsen_kare_dahl
Svenungsen, BjørnSvenungsen, Bjørn23 09 59 71/480 45 122bjorn.svenungsen@ifs.mil.noseniorrådgiver/gjesteforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/svenungsen-bjorn
Lundesgaard, AmundLundesgaard, Amund23 09 59 10alundesgaard@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/lundesgaard_amund
Melby, SveinMelby, Svein23 09 59 14/949 82 160svein.melby@ifs.mil.noaffiliert seniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/melby_svein
Romarheim, AndersRomarheim, Anders23 09 59 02/928 23 243aromarheim@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/romarheim_anders
Tunsjø, ØysteinTunsjø, Øystein23 09 59 27oystein.tunsjo@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/tunsjo_oystein
Grønning, BjørnGrønning, Bjørn23 09 59 09bgronning@ifs.mil.noseniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/gronning-bjorn_no

 Lærling

 

 

Dulleh, MulbahDulleh, Mulbah23 09 59 00mdulleh@ifs.mil.no2. års lærlinghttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/dulleh-mulbah-alfred-no

 Masterstipendiater

 

 

Overå, Erling StangeOverå, Erling Stangeesovera@ifs.mil.noMastergradsstipendiathttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/erling-stange-overa-no