Ansatte ved IFS

 Direktør, forskningsleder og lederstøtte

 

 

Bjerga, Kjell IngeBjerga, Kjell Inge23 09 59 31kib@ifs.mil.noprofessor/direktørhttp://forsvaret.no/ifs/bjerga_kjell_inge
Zysk, KatarzynaZysk, Katarzyna23 09 59 22kzysk@ifs.mil.noprofessor/forskningslederhttp://forsvaret.no/ifs/zysk_katarzyna
Liland, FrodeLiland, Frode23 09 57 50frode.liland@fhs.mil.noSeniorrådgiverhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/liland_frode_no

 senter- og seksjonsledere

 

 

Oma, Ida MariaOma, Ida Maria23 09 59 51imoma@ifs.mil.noførsteamanuensis/leder for senter for sikkerhetspolitikkhttp://forsvaret.no/ifs/oma_ida_maria
Romarheim, AndersRomarheim, Anders23 09 59 02/928 23 243aromarheim@ifs.mil.noførsteamanuensis/ Leder for senter for internasjonal sikkerhethttp://forsvaret.no/ifs/romarheim_anders
Sleppen, BenteSleppen, Bente23 09 57 10bsleppen@fhs.mil.noSeksjonsleder, obersthttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/sleppen_bente_no
Sørlie, SigurdSørlie, Sigurd23 09 59 41ssorlie@ifs.mil.noførsteamanuensis/leder for senter for sivil-militære relasjonerhttp://forsvaret.no/ifs/sorlie_sigurd

 Senter for sikkerhetspolitikk

 

 

Allers, RobinAllers, Robinrallers@ifs.mil.noseniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/allers-robin
Bjur, IngeborgBjur, Ingeborg23 09 59 42ibjur@ifs.mil.noforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bjur_ingeborg_no
Bækken, HåvardBækken, Håvard23 09 59 63hbakken@ifs.mil.noseniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/bakken_havard_no
Danielsen, HelgeDanielsen, Helge23 09 59 48hdanielsen@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/danielsen_helge
Elgsaas, Ingvill MoeElgsaas, Ingvill Moe23 09 59 07ingvill.elgsaas@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/elgsaas_ingvill-moe
Gade, Jo GeorgGade, Jo Georg23 09 59 36jgade@ifs.mil.noforsker/kontreadmiral (p)http://forsvaret.no/ifs/gade_jo-georg
Haugom, Lars Haugom, Lars 23 09 59 46lhaugom@ifs.mil.noforskerhttp://forsvaret.no/ifs/haugom_lars
Hilde, Paal SigurdHilde, Paal Sigurd23 09 59 25philde@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/hilde_paal_sigurd
Martinsen, Kåre Dahl Martinsen, Kåre Dahl 23 09 59 44kaare.dahl-martinsen@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/martinsen_kare_dahl
Offerdal, KristineOfferdal, Kristine23 09 57 73/ 951 40 816kofferdal@ifs.mil.noFørsteamanuensis/[I permisjon]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/offerdal_kristine_no
Oma, Ida MariaOma, Ida Maria23 09 59 51imoma@ifs.mil.noførsteamanuensis/leder for senter for sikkerhetspolitikkhttp://forsvaret.no/ifs/oma_ida_maria
Opdahl, Ingerid M.Opdahl, Ingerid M.23 09 59 24ingerid.opdahl@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/opdahl_ingerid_m
Tamnes, RolfTamnes, Rolf23 09 59 01rolf.tamnes@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/tamnes_rolf
Zysk, KatarzynaZysk, Katarzyna23 09 59 22kzysk@ifs.mil.noprofessor/forskningslederhttp://forsvaret.no/ifs/zysk_katarzyna
Østbø, Jardar NulandØstbø, Jardar Nuland23 09 59 56jostbo@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/østbø-jardar

 Senter for sivil-militære relasjoner

 

 

Slåtten, Martin LauSlåtten, Martin Lau23 09 59 23martin.slatten@ifs.mil.noforsker [på prosjekt]http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/slatten-martin-lau-no
Håkenstad, MagnusHåkenstad, Magnus23 09 59 35mhakenstad@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiathttp://forsvaret.no/ifs/hakenstad_magnus
Haaland, Torunn LaugenHaaland, Torunn Laugen23 09 59 52tlh@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/haaland_torunn_laugen
Sørlie, SigurdSørlie, Sigurd23 09 59 41ssorlie@ifs.mil.noførsteamanuensis/leder for senter for sivil-militære relasjonerhttp://forsvaret.no/ifs/sorlie_sigurd
Ekhaugen, LeneEkhaugen, Lene23 09 59 20lene.ekhaugen@ifs.mil.nodoktorgradsstipendiathttp://forsvaret.no/ifs/ekhaugen_lene
Gjelsten, RoaldGjelsten, Roald23 09 59 32roald.gjelsten@ifs.mil.noforsker/kommandør (p)http://forsvaret.no/ifs/gjelsten_roald
Hobson, RolfHobson, Rolf23 09 59 29rolf.hobson@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/hobson_rolf
Holtsmark, Sven G.Holtsmark, Sven G.23 09 59 21sven.holtsmark@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/holtsmark_sven_g
Saxi, Håkon LundeSaxi, Håkon Lunde23 09 59 34 / 992 78 704haakon.saxi@ifs.mil.noSeniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/saxi_hakon_lunde
Melien, Tor JørgenMelien, Tor Jørgen23 09 59 62tmelien@ifs.mil.noforsker/kommandørkaptein (p)http://forsvaret.no/ifs/melien_tor_jorgen
Falck, Vidar Falck, Vidar 23 09 59 37vidar.falck@ifs.mil.nogjesteforsker/oberst (p)http://forsvaret.no/ifs/falck-vidar
Aaser, Agnes ViktoriaAaser, Agnes Viktoria23 09 58 25aaaser@ifs.mil.norådgiverhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/aaser_agnes_viktoria
Rongved, Gjermund ForfangRongved, Gjermund Forfang23 09 59 68grongved@ifs.mil.noseniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/gjermund-forfang-rongved_no
Mobech-Hanssen, BjørnMobech-Hanssen, Bjørn23 09 59 64bmobechhanssen@ifs.mil.noforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/mobech-hanssen-bjorn-no
Haugom, Lars Haugom, Lars 23 09 59 46lhaugom@ifs.mil.nogjesteforskerhttp://forsvaret.no/ifs/haugom_lars
Torgersen, Glenn-EgilTorgersen, Glenn-Egil99 09 21 88ikt-pedagogikk@halden.netProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/torgersen_glenn_egil_no
Sitter, RobinSitter, Robin23 09 59 38rsitter@ifs.mil.noFørstekonsulenthttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/sitter_robin_no

 Senter for internasjonal sikkerhet

 

 

Basit, SairaBasit, Saira23 09 59 26sbasit@ifs.mil.noForsker/dekan FHS [i permisjon fra ifs]http://forsvaret.no/ifs/basit_saira
Bekkevold, Jo IngeBekkevold, Jo Inge23 09 59 15jib@ifs.mil.noseniorrådgiverhttp://forsvaret.no/ifs/bekkevold_jo-inge
Bowers, IanBowers, Ian23 09 59 03ibowers@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bowers-ian-no
Flåten, Lars ToreFlåten, Lars Tore23 09 59 67laflaten@ifs.mil.noseniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/flaten_lars_tore_no
Petersson, MagnusPetersson, Magnus23 09 59 19magnus.petersson@ifs.mil.noProfessorhttp://forsvaret.no/ifs/petersson_magnus
Lundesgaard, AmundLundesgaard, Amund23 09 59 10alundesgaard@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/lundesgaard_amund
Melby, SveinMelby, Svein23 09 59 14/949 82 160svein.melby@ifs.mil.notilknyttet seniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/melby_svein
Romarheim, AndersRomarheim, Anders23 09 59 02/928 23 243aromarheim@ifs.mil.noførsteamanuensis/ Leder for senter for internasjonal sikkerhethttp://forsvaret.no/ifs/romarheim_anders
Rø, Johannes GullestadRø, Johannes Gullestad23 09 59 04johannes.roe@ifs.mil.noførsteamanuensishttp://forsvaret.no/ifs/ro_johannes_gullestad
Tunsjø, ØysteinTunsjø, Øystein23 09 59 27oystein.tunsjo@ifs.mil.noprofessorhttp://forsvaret.no/ifs/tunsjo_oystein
Eggen, Karen-AnnaEggen, Karen-Anna23 09 59 70keggen@oslo.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/eggen_karen_anna_no
Svenungsen, BjørnSvenungsen, Bjørn23 09 59 71/480 45 122bjorn.svenungsen@ifs.mil.noseniorrådgiver/gjesteforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/svenungsen-bjorn
Grønning, BjørnGrønning, Bjørn23 09 59 09bgronning@ifs.mil.noseniorforskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/gronning-bjorn_no
Bjur, IngeborgBjur, Ingeborg23 09 59 42ibjur@ifs.mil.noForskerhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bjur_ingeborg_no

 Sjefskurset

 

 

Sleppen, BenteSleppen, Bente23 09 57 10bsleppen@fhs.mil.noSeksjonsleder, obersthttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/sleppen_bente_no
Kørra, LivKørra, Liv23 09 57 11lkorra@fhs.mil.noKurskoordinatorhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/kørra_liv_no
Kaalsaas, TrondKaalsaas, Trondtrkaalsaas@fhs.mil.noHovedlærer fra Forsvaret, Oberstløytnant http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/kaalsaas_trond_no
Bredal, Tore-MartinBredal, Tore-Martintbredal@fhs.mil.noHovedlærer fra Forsvarsdepartementet, Underdirektørhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/bredal_tore_martin_no
Thorkelsen, Liv MargaretThorkelsen, Liv Margaretlmthorkelsen@fhs.mil.noHovedlærer fra Justis- og beredskapsdepartementet, Seniorrådgiverhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/thorkelsen_-liv_margaret_no
Landsverk, CecilieLandsverk, Cecilieclandsverk@fhs.mil.noHovedlærer fra Utenriksdepartementet, Høgskolelektor http://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/landsverk_cecilie_no
Knapskog, Arne H.Knapskog, Arne H.23 95 58 00arknapskog@fhs.mil.noHovedlærer fra Forsvaret, oberstløytnanthttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/knapskog_arne_no
Rodriquez, AnnikaRodriquez, Annika23 95 57 41arodriguez@fhs.mil.noKurskoordinatorhttp://forsvaret.no/ifs/ansatte-ved-ifs/rodriquez_annika_no

 Masterstipendiater